30 érdekesség, amit talán nem tudtál az Amerika Kapitány: Az első bosszúállóról

2018. január 24. - Marvel Magyarország

Kulisszatitkok az első Amerika Kapitány film kapcsán.

roadtoextra-5.jpeg

A nagy érdeklődésre való tekintettel az Út a Végtelen háborúig projektünk heti filmje, az Amerika Kapitány: Az első bosszúálló kapcsán is összeszedtünk szám szerint 30 olyan érdekességet és kulisszatitkot, amely talán nem volt ismerős mindenki számára. Ha lemaradtatok volna a Vasember 2. és Thor cikkekről, egy-egy kattintás választ el benneteket a pótlás lehetőségétől, a továbbiakban pedig foglalkozzunk hát Steve Rogers első magánszámával a Marvel Moziverzum berkeiben.

1. A 300 ezer dolláros fizetség ellenére Chris Evans kezdetben három alkalommal is elutasította Amerika Kapitány eljátszását – nem azért, mert nem tetszett neki, hanem csak tartott tőle, hogy milyen hatással lenne ez a hirtelen megnövekedett hírnév a magánéletére. Végül a Vasembert alakító Robert Downey Jr. győzte őt meg róla, és miután találkozott a rendezővel és a producerekkel, aláírt a szerepre.

2. Miután sikeresen alkalmazták Steve-en a szuperkatona szérumot és mindenki rácsodálkozott az eredményre, Hayley Atwell reakciója teljesen valóságos volt. Amikor megérinti Chris Evans mellkasát, az nem is szerepelt a forgatókönyvben, csupán nem tudta elhinni, hogy a színésznek ilyen fizikuma van.

3. A legtöbb felvételt a Los Angeles-i LOLA nevű cég vezette, amely digitális "plasztikai műtétekre" specializálódott. Legalább négy alkalommal rögzítettek minden egyes "vékony Steve" jelenetet; egyszer normál módon Chris Evans és a többi színész társaságában, egyszer egyedül Evans-szel zöld háttér előtt, újból mindenkivel Evans kivételével, hogy a helyére a digitálisan elvékonyított Steve kerülhessen, majd végül egy dublőrrel is. Amikor Steve más karakterekkel beszélt ezekben a jelenetekben, általában a többi színész dobozokra állt, hogy magasabbnak tűnjenek, illetve a párbeszédek során nekik Evans állát kellett nézniük, ahol később a kisebb Steve szemei voltak.

4. Eredetileg Rozsomák és Magneto is feltűntek volna egy-egy cameo erejéig, akik mindketten egyaránt jelen voltak a második világháború idején (Logan katonaként, Erik pedig egy internáló táborban). Ezeket az ötleteket jogi problémák miatt vetették el.

5. A filmben látható Amerika Kapitány képregények egyike valójában a karakter legelső képregény füzete, amely 1941-ben, a második világháború idején jelent meg. A borítón a Kapitány épp kiüti Hitlert.

6. Stenley Tucci rögtön elvállalta Dr. Erskine szerepét, mivel használhatott német akcentust, amit mindig is szeretett volna.

7. Howard Stark kiállításán látható egy vörös kezeslábas egy üveg kupola alatt. Ez utalás az eredeti Fáklyára, aki egy android volt, és nem mellesleg az első Marvel (akkor még Timely Comics) által alkotott szuperhős. Tagja volt a Megszállók nevű csapatnak Namor (akinek a tervek szerint szintén lett volna egy rövid cameo megjelenése) és Amerika Kapitány mellett, 1961-ben pedig az ő nevét és képességeit felhasználva teremtették a Fantasztikus Négyes-féle Johnny Stormot.

8. A film alcíme "Az első Bosszúálló", viszont a képregények lapjain Amerika Kapitány nem szerepelt a Bosszúállók alapítótagjai között. Ott a Hangya, Darázs, Hulk, Vasember és Thor alkották a csapat első felállását, míg a Kapitány jégbe fagyott testére csak néhány számmal később találtak rá.

9. A film elején a németek által megszállt norvég falu látható a Thor egyik flashback jelenetében is. Amellett, hogy 2011-ben debütáltak, szintén összeköti a két filmet, hogy az épület falán, ahonnan a Vörös Koponya megszerezte a Tesseractot, szerepel ugyanaz a világfa, amit Thor lerajzolt Jane Fosternek.

10. Hogy felkészüljön Bucky szerepére, Sebastian Stan számtalan második világháborúval kapcsolatos filmet és dokumentumfilmet megnézett, elsősorban pedig Az elit alakulatból (2001) merített ihletet.

11. Mint későbbi filmekből kiderül, rengetegen próbálták meg újraalkotni a szuperkatona szérumot, ami több-kevesebb sikerrel zajlott. Egy ilyen kísérlet változtatta a Förtelemmé Emil Blonskyt A hihetetlen Hulkban, és a hidegháború alatt számos szuper katonát hoztak létre, de a folyamat agresszivitást és irányíthatatlanságot idézett elő náluk (Amerika Kapitány: Polgárháború).

12. Chris Evans és Sebastian Stan nagyjából ugyanolyan magasak. Egy kamera trükkel oldották meg, hogy Amerika Kapitány sokkal magasabbnak tűnjön Buckynál.

13. A pajzs, amit Amerika Kapitány a film elején használ, nagyon hasonló az első képregényében látotthoz. A füzetekben azért változtatták meg a dizánját, mert a The Shield nevű karakter (Archie Comics) alkotója szerint Amerika Kapitány nagyon hasonlított rá.

14. Ez volt Chris Evans harmadik Marvel képregényen alapuló filmje az első két Fantasztikus Négyes után, amelyekben Johnny Stormot alakította.

15. Sam Worthington és Will Smith korai tárgyalásokat folytattak Amerika Kapitány szerepéért. Később Garrett Hedlund, Channing Tatum, Scott Porter, Mike Vogel, Sebastian Stan, Chris Evans, Wilson Bethel, John Krasinski, Chad Michael Murray, Michael Cassidy, Chace Crawford, Derek Theler és Jensen Ackles szerepeltek a végső jelöltlistán, de végül úgy lett Evansé a szerep, hogy egy meghallgatáson sem vett részt, annyira biztosak voltak vele kapcsolatban a készítők. Stan Bucky szerepét kapta meg, míg Murray, Theler és Bethel különböző Marvel Filmes Univerzum sorozatokban kaptak lehetőséget (Murray Jack Thompsonként a Carter ügynökben, Therel Mr. Immortalként a New Warriorsban, Bethel pedig egy még ismeretlen szerepben a Daredevil 3. évadában).

16. Johann Schmidtet (Hugo Weaving) csak kétszer említik Vörös Koponya néven a film során. Először, amikor a Führer képviselői le akarják állítani a HYDRA tevékenységét, másodszor Adolf Hitler levelében.

captain-america-the-first-avenger-movie-image-chris-evans-as-steve-rogers-hayley-atwell-as-peggy-carter.jpg

17. Hugo Weaving nagyon közömbösen állt a filmhez, és annak idején Vörös Koponya leheteséges visszatérését illetően sem volt túl lelkes a hosszas folyamatok miatt, amikor a forgatások előtt vörösre festették.

18. Amikor a HYDRA létesítményből való menekülés során Dum Dum Dugan és Gabe Jones ellopnak egy tankot, hallható Dugan "Wahoo!" felkiáltása. A képregényekben ez a Howling Commandos csatakiáltása.

19. Amerika Kapitány pajzsa a képregényekben a vibránium és az adamantium fémek ötvözete. Előbbi a rezgések elnyerése, utóbbi pedig a sérthetetlenség miatt felel. Mivel azonban az adamantium a 20th Century Fox tulajdonában állt Rozsomák miatt, a filmben egyedül a vibrániumot használták fel.

20. Eredetileg Baron Zemo és Baron von Strucker is feltűntek volna a filmben a Vörös Koponya oldalán, de az írók végül kihagyták őket a forgatókönyvből, mert féltek, hogy elvesztegetett karakterek lennének kevés képernyőidővel. Strucker végül a Bosszúállók: Ultron korában, Zemo pedig az Amerika Kapitány: Polgárháborúhoz jutott nagyobb szerephez.

21. Különböző anyagokból készült pajzsokat használtak fel attól függően, hogy milyen szerepet töltöttek be az adott jelenetben. Gumigyártásút használtak harcjeleneteknél, mágneseset, amikor a Kapitány épp elhelyezte a hátán. Az olyan jelenetek többségében, ahol elhajította a pajzsot, az csak utólag került oda CGI használhatával.

22. Miután Joss Whedon lett az egy évvel később érkező Bosszúállók rendezője, kapott egy példányt a film forgatókönyvéből. Végzett rajta néhány módosítást olyan szempontból, hogy szorosabban kötődjön a Marvel Filmes Univerzum nagy egészéhez.

23. Stan Leenek nem volt köze Amerika Kapitány megalkotásához, de a legelső általa írt Marvel képregény a karakter sorozatának #3. száma volt 1941-ben. Ráadásul 1964-ben, Jack Kirby-vel együtt élesztette újjá Amerika Kapitányt a Bosszú Angyalai #4. számában, és ekkor vált a Marvel univerzum egyik fő alakjává.

24. Ez volt az utolsó film, amit a Marvel Studios a Paramount Pictures-szel együttműködve készített. A Disney 2009 nyarán 4 milliárd dollárért felvásárolta a Marvel Entertainment-et, és a Bosszúállóktól kezdve alattuk futnak a Marvel produkciói.

25. Stan Lee egy tábornokként tűnik fel a filmben. A mellette ülő katonatisztet az a Reb Brown játssza, aki Amerika Kapitányt is alakította az 1979-ben készült tévéfilmben.

26. Louis Leterrier látott néhány a filmhez készített koncepciós alkotást, amelyek annyira lenyűgözték, hogy rögtön felajánlotta szolgálatait, de a Marvel Studios elutasította. Az általa rendezett A hihetetlen Hulk valamelyik törölt jelenetében észrevehető egy nagyon rövid pillanat erejéig az Északi-sark egyik jégtáblájában Amerika Kapitány teste.

27. Hayley Atwell heti hat alkalommal edzett, hogy felkészüljön Peggy Carter szerepére, melyre eredetileg Alice Eve, Gemma Arterton, Keira Knightley és Emily Blunt is esélyes volt. A karakter és Atwell alakítása végül annyira megnyerte a rajongókat és a stúdiót, hogy egy két évadot megélt saját sorozatot is kapott Carter ügynök címen.

28. Láthatjuk a film utolsó jeleneteinek egyikében, hogy Howard Stark talál rá a Tesseractra az óceán mélyén. Amikor Tony az apja jegyzeteit vizsgálja a Vasember 2-ben, láthatóak feljegyzések a kocka struktúrájáról és erejéről.

29. Amikor Johann Schmidt a Tesseractot keresi a film elején, lelő egy rejtőzködő embert, és vér fröccsen a HYDRA kitűzőjére. A vér csak a kitűző koponyáját éri, ezzel előrevetítve a későbbi leleplezést, miszerint ő a Vörös Koponya. Hasonló előreutalás, amikor Bucky azt mondja Steve-nek Howard kiállításán, hogy "A jövőbe megyünk".

30. A produkció bemutatója előtt pletykálták, hogy Scarlett Johansson felbukkanhat Fekete Özvegyként. Valószínűleg Nick Furyval együtt tűnt volna fel a film végén, de erre végül nem került sor ismeretlen okokból.

Összeállította: Kovács Gergő

A bejegyzés trackback címe:

https://marvelmagyarorszag.blog.hu/api/trackback/id/tr7113600629

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása